علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
 
کد مطلب: 500
۶
همزمان با عاشورای حسینی
آغاز به کار پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام والمسلمین میرباقری
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۳
 
ا توجه به گستردگی مباحث استاد میرباقری و ضرورت انعکاس کامل و متمرکز آن در فضای مجازی از سوی دیگر، ایجاد یک پایگاه اطلاع رسانی برای ارائه مباحث استاد میرباقری و ضرورت ارائه مباحث استاد میرباقری در چارچوبه نظم منطقی خود و به صورت کامل و متناسب با نیاز مخاطب، لازم بود تا بتواند انتظاراتِ علاقه مندان به این مباحث را به بهترین شکل پاسخ دهد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، همزمان با عاشورای حسینی پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی میرباقری؛ رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم رسماً آغاز به کار کرد.

با توجه به گستردگی مباحث حجت الاسلام والمسلمین میرباقری و ضرورت انعکاس کامل و متمرکز آن در فضای مجازی از سوی دیگر، ایجاد یک پایگاه اطلاع رسانی برای ارائه مباحث حجت الاسلام والمسلمین میرباقری و ضرورت ارائه مباحث استاد میرباقری در چارچوبه نظم منطقی خود و به صورت کامل و متناسب با نیاز مخاطب، لازم بود تا بتواند انتظاراتِ علاقه مندان به این مباحث را به بهترین شکل پاسخ دهد.

پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام والمسلمین میرباقری، با سرویس های مختلفی چون: «اخبار»، «مباحث عمومی»، «مباحث حوزوی»، «پرونده های ویژه»، «درس خارج»، «اندیشه استاد» و آثار منتشره استاد با عنوان «در مطبوعات» به علاقه مندان این مباحث خدمت رسانی می نماید. همچنین سرویس خبر، رصد و اطلاع رسانی به ضورت کامل اخبار و برنامه های استاد میرباقری را بر عهده دارد.

سرویس "مباحث عمومی" شامل مباحثی می شود که عموم طلاب و دانشگاهیانِ علاقه مند می توانند از آن بهره مند شوند. این سرویس عمومی در هشت عنوان طبقه بندی شده است و شامل مباحث مختلف اعتقادی و اخلاقی در حوزه فرد و جامعه و تاریخ می باشد.

سرویس "مباحث حوزوی" نیز به گفتگوها و مقالات ایشان در حوزه «فقه و اصول»، «کلام» و «فلسفه و روش» اختصاص دارد و از آن جا که علاقه مندان به این دسته از مباحث، خاص و در زمره دانش پژوهان واساتید این حوزه ها می باشند، این سرویس از مباحث عمومی جدا شده است.

بخش "پرونده های ویژه"، سرویس دیگری است که کاملا مخاطب محور، مطالب خود را انتخاب می کند و بر اساس انتظاراتِ علاقه مندان، مجموعه بحث های پر مخاطب را ارائه می کند. اما سرویس "اندیشه استاد" نیز در صدد است تا با ارائه چارچوبه نظام اندیشه استاد و ارائه سیر مطالعاتی از مباحث، امکان آشنایی مقدماتی و تخصصی با این اندیشه را به بهترین شیوه فراهم نماید.

سرویس "درس خارج" چکیده و صوتِ دروس خارج فقه و اصول استاد میرباقری را در اختیار مخاطبان می گذارد که توسط شاگردان ایشان تهیه و تنظیم می شود.

آخرین بخش این سایت، "آثار مکتوب" است که علاوه بر معرفی کتاب ها و مقالات منتشره از حجت الاسلام والمسلمین میرباقری، به رصد اندیشه حضرت استاد در رسانه های مکتوب می پردازد.

در حال حاضر سرویس های خبر، مباحث عمومی، دروس حوزوی و پرونده های ویژه فعال می باشند و سایر سرویس ها، در آینده ای نزدیک فعال خواهند شد.

آغاز فعالیت رسمی این پایگاه در سالروز عاشورای حسینی نشانه و عهدی است برای هویت و رسالت این مجموعه. نشانه ای میان مخاطبان و سایت تا مخاطبان به آسانی میزان موفقیت مجموعه را رصد نمایند و عهدی میان اعضای مجموعه با صاحب عاشورا تا هویت و آرمان هایشان از عاشورا فاصله نگیرد.

لازم به ذکر است نسخه ارائه شده از سایت با آدرس http://mirbaqeri.ir ، نسخه آزمایشی است در آینده نزدیک نسخه نهایی سایت ارائه میگردد.
Share/Save/Bookmark
 


ایمان
۱۳۹۲-۰۸-۲۶ ۱۹:۴۴:۰۰
خدای من بسیار به وجد آمدم.
ان شاء الله فعالانه کار کنند. (161)
 
یا حسین
۱۳۹۲-۰۸-۲۷ ۰۰:۰۰:۲۳
سلام
ای ول که این سایت رو راه انداختید
آفرین
واقعا جاش خالی بود
فقط لطفا مطالبش رو کامل بگذارید - نه مثل بعضی از مطالب سایت خودتون

راستی این سایت جدیدتون که نه ارتباط با ما داره نه ثبت نظر نه هیچی
حتی اگه حاج اقا هم نمی خونن که نمی خونن
حداقل مسئول سایت که باید بخونه (163)
 
یا حسین
۱۳۹۲-۰۸-۲۷ ۰۰:۰۶:۵۶
راستی یادم رفت بگم ان شاء الله قصد دارم همه مطالب سایت جدیدتون رو بخونم

از قبل متشکرم که سعی می کنید تمام مطالب رو پوشش بدید
اگر هم تمام سخنرانی های محرم ایشون رو بگذارید ان شاءالله حق استادتون رو ادا می کنید (164)
 
مرضیه
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۵:۰۲:۲۹
بهترین خدمت را به جامعه اسلامی کردید چون کمتر اندیشمندی با اوصاف و علم ایشان در دسترس است نوع سخنرانی ایشان بر دل می نشیند و انسان را متحول میکند (172)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۹-۰۸ ۲۱:۵۶:۲۳
با سلام
فقط میگم خدا قوت
انشالله با موفقیت ادامه بدید (176)
 
m
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۳:۲۲:۳۱
سلام وقتتون به خیر
لطفا اگر جناب آقای حجت الاسلام میرباقری جایی کلاس برگزار میکنند اطلاع رسانی بفرمایید. متشکرم (177)