علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
 
کد مطلب: 625
اثر استاد سید محمدمهدی میرباقری
کتاب جستاری در مبانی نظری «ولایت فقیه» منتشر شد
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۱
 
کتاب «جستاری در مبانی نظری ولایت فقیه» تقریر درس خارج فقه حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدمهدی میرباقری در سال های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ با موضوع «ولایت فقیه» است. این کتاب توسط حجت الاسلام یحیی عبداللهی تقریر گردیده و توسط نشر تمدن نوین اسلامی منتشر شده است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، کتاب «جستاری در مبانی نظری ولایت فقیه» تقریر درس خارج فقه حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدمهدی میرباقری در سال های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ با موضوع «ولایت فقیه» است. این کتاب توسط حجت‌الاسلام یحیی عبداللهی تقریر گردیده است.


کتاب جستاری در مبانی نظری ولایت فقیه توسط نشر تمدن نوین اسلامی در در قالب چهار فصل و در دو محور کلی منتشر شده است که عبارتند از:

۱. سیر اثبات مبانی «کلامی» و «جامعه شناختی» ولایت فقیه که سه فصل اول را در بر می گیرد.
۲. نقد و بررسی نظریه «وکالت حکیم».

بر این اساس پس از مقدمه ای درباره «ضرورت پرداختن به مبانی ولایت فقیه» عناوین چهار فصل این نوشتار عبارت اند از: فصل اول مبانی کلامی ولایت فقیه؛ فصل دوم مبانی جامعه شناختی و ساختار حکومت؛ فصل سوم کیفیت جریان دین در حکومت و جامعه؛ و فصل چهارم نقد و بررسی نظریه وکالت حکیم.


لازم به ذکر است که این کتاب را می توانید از طریق سایت اینترنتی Bookroom.ir و یا تماس با شماره های 09104646212 - 02537831616  به قیمت 5500 تومان تهیه نمائید.

101
Share/Save/Bookmark