علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
کد مطلب: 1018
برای ششمین مرتبه تجدید چاپ شد
نگاه جدید آیت‌الله میرباقری به زیارت عاشورا در «ضیافت بلا»
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
 
کتاب «ضیافت بلا» اثر آیت‌الله میرباقری که تلاش دارد با نگاهی جدید به زیارت عاشورا، این دعا را راهی برای رسیدن به سلوک الی‌الله و نزدیک شدن به امامان معصوم(ع) معرفی کند، به چاپ ششم رسید.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم به نقل از فارس، چاپ ششم کتاب «ضیافت بلا» مقامات سلوکی در زیارت عاشورا، از آیت‌الله سید محمّدمهدی میرباقری از سوی نشر تمدن نوین منتشر شد.

کتاب «ضیافت بلا» مقامات سلوکی در زیارت عاشورا، در دو فصل با عنوان‌های «سیر و سلوک متعارف» و «مقامات سلوکی از زیارت عاشورا» تنظیم و چاپ شده است.

این کتاب که مباحثی مانند «عزم و تصمیم انتخاب معبود»، «محاسبه»، «توبه» و «رجوع الی الله»، «سلام به ولی خدا» و «علت عقب ماندن افراد مختلف از قافله عاشورا» را بررسی کرده از سوی انتشارات تمدن نوین اسلامی روانه بازار شده است.

اثر حاضر، تنظیم متن سخنرانی‌های آیت الله میرباقری درباره مقایسه ارکان و مراحل سیر و سلوک متعارف و سیر و سلوک با بلای معصومین(ع) است که در سال 1377 ارایه شده است.

به نظر نویسنده کتاب «هدف از خلقت چیزی جز قرب و لقاء حضرت حق نیست، لذا شناخت راه وصول به این هدف بزرگ برای رسیدن به آن بسیار مهم و ضرورری است و برای رسیدن به این راه دو نوع مسیر پیش بینی و پیشنهاد شده است، راه نخست، راه بزرگان و علمای اخلاق و برخی کتاب‌های معرفت به استناد آیات و روایت است و راه دوم سلوک با شفاعت اولیای خدا و بلای آن هاست. اگر راه نخست را همچون عبادت در ایام عادی سال فرض کنیم، راه دوم به منزله شب قدر است و راهی کوتاه تر برای رسیدن به لقای پروردگار است، که دعاهایی مانند زیارت عاشورا این راه را هموارتر می کنند.»

این کتاب که به چاپ ششم رسیده، تلاش دارد با نگاهی جدید به زیارت عاشورا، این دعا را راهی برای رسیدن به سلوک الی‌الله و نزدیک شدن به امامان معصوم(ع) معرفی کند.

لازم به ذکر است که کتاب «ضیافت بلا» به کوشش حسن نوروزی، محمدحسین طاهری و حجت الاسلام احمد عابدی در 208 صفحه در قطع رقعی تنظیم و تدوین شده و از سوی انتشارات تمدن نوین اسلامی، با قیمت ۹ هزار تومان و در تیراژ 1100 عدد در هر چاپ، روانه بازار شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را فروشگاه اینترنتی http://nicbook.org خریداری کنند.
Share/Save/Bookmark