علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
 
کد مطلب: 845
آیت الله میرباقری:
گفتمان انقلابی کاندیداها در پیشبرد اقتصاد اسلامی مؤثر است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۷
 
نماینده مردم استان البرز در مجلس خبرگان رهبری گفت: کاندیدایی که گفتمانش انقلابی‌تر است، بهتر می‌تواند اقتصاد را در چارچوب مکتب اسلام پیش ببرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، به نقل از خبرگزاری مهر، بازنشر سخنرانی آیت‌الله سید محمدمهدی میرباقری، اردیبهشت سال ۹۲ با محوریت انتخابات ریاست جمهوری، آیت‌الله میرباقری اظهار کرد: رفاه و امنیت پایدار برای جمهوری اسلامی در چارچوب مقاومت محقق می‌شود؛ نه در چهارچوب تفکر سازش و حرکت در داخل موازنه کنونی یعنی ابرقدرت‌های جهانی.

وی در ادامه تأکید کرد: حرکت و چانه‌زنی در موازنه کنونی، به رفاه پایدار در مقیاس ظرفیت جمهوری اسلامی و ملت رشید ایران ختم نمی‌شود آن‌هایی که در این چارچوب فکر می‌کنند بی‌تردید عزت ملی ملت را با نان‌وآب و با رفاه و امنیت زودگذر معامله خواهند کرد.

نماینده مردم استان البرز در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: ما اگر ایدئولوژی سرمایه‌داری را نمی‌پذیریم و به یک ایدئولوژی دیگری معتقد هستیم، باید مسیر دیگری را برای تغییر موازنه در دستیابی به عدالت، رفاه، امنیت، پیشرفت و امثال این‌ها طراحی کنیم.

وی تأکید کرد: در میان کاندیداهای ریاست جمهوری، آن‌کسی که گفتمانش انقلابی‌تر است، بهتر می‌تواند اقتصاد را در چارچوب مکتب اسلام پیش ببرد.

آیت‌الله میرباقری تصریح کرد: البته نرم‌افزار اقتصاد را مبتنی بر فرهنگ اسلام تولید نکرده‌ایم و این، کار رئیس‌جمهور نیست؛ ولی خط‌مشی رئیس‌جمهور باید پیگیری رسیدن به این امر باشد.
Share/Save/Bookmark