علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
 
کد مطلب: 622
از حجت‌الاسلام والمسلمین پیروزمند؛
جزوۀ درس گفتار «مهندسی فرهنگی» منتشر شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۱
 
مدیریت فرهنگی مربوط به حوزۀ عمل و برنامه‌­ریزی است. مهندسی فرهنگی ارتباط حوزه‌­های مختلف با یکدیگر و تأثیر آنها بر یکدیگر را بررسی می­‌کند و مهندسی فرهنگ مبتنی بر جایگاه و اولویت­‌بندی مسائل است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، جزوۀ «مهندسی فرهنگی» از حجت‌الاسلام «علیرضا پیروزمند» در باب چیستی مدیریت فرهنگی، مهندسی فرهنگی و مهندسی فرهنگ به همت مؤسسۀ علمی ـ فرهنگی سدید منتشر شد.

بر اساس این گزارش جزوۀ «مهندسی فرهنگی»، درس‌گفتاری از حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پیروزمند عضو هیئت علمی فرهنگستان علوم اسلامی قم در باب "چیستی مدیریت فرهنگی، مهندسی فرهنگی و مهندسی فرهنگ" است. این درس‌گفتار حاصل سلسله جلسات پانزدهمین دورۀ آموزشى ـ تربیتى «والعصر» مى‌باشد که در شهریور ماه سال ۱۳۹۱ برگزار شده است و به همت مؤسسه علمی ـ فرهنگی سدید پس از پیاده‌سازى و ویرایش در اختیار علاقه‌مندان قرار مى‌گیرد.
معرفی اثر:

فرهنگ از اموری تشکیل شده است که قابل فهم برای همه شده، مورد پذیرش قرار گرفته، تبدیل به هنجار و رفتار شده، به عمق جامعه نفوذ پیدا کرده و هویت جامعه را تشکیل می­‌دهد. بنابراین مدیریت فرهنگی، مهندسی فرهنگی و مهندسی فرهنگ باید بر اساس مراحل مذکور پیش برود. مدیریت فرهنگی مربوط به حوزۀ عمل و برنامه‌­ریزی است. مهندسی فرهنگی ارتباط حوزه‌­های مختلف با یکدیگر و تأثیر آنها بر یکدیگر را بررسی می­‌کند و مهندسی فرهنگ مبتنی بر جایگاه و اولویت­‌بندی مسائل است.


برای خرید این جزوه از سایت موسسه سدید، کلیک کنید.
Share/Save/Bookmark