علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
کد مطلب: 1055
میرباقری: مؤمنان واقعی در آزمون‌های الهی مشخص می‌شوند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۸
 
یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم گفت: آزمون‌های الهی افراد با ایمان را از کسانی که به دین‌داری تظاهر می‌کنند جدا می‌کند چراکه خداوند مردم را برای پذیرش دین اسلام مجبور نکرده و به آن‌ها قدرت انتخاب داده است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محمد‌مهدی میرباقری امشب در مراسم سخنرانی بعد از نماز مغرب و عشاء که در شبستان امام خمینی‌(ره) حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد، با اشاره به اینکه خداوند کسانی که به‌دروغ می‌گویند ایمان‌دارند را رسوا می‌کند، اظهار داشت: ولایت امیرالمؤمنین(ع) مؤمنان واقعی را از کسانی که به‌دروغ ادعای مؤمن بودن را دارند جدا می‌کند.

وی با بیان اینکه دوری از فتنه‌ها با کشتی نجات میسر می‌شود، گفت: آزمون‌های الهی افراد با ایمان را از کسانی که به دین‌داری تظاهر می‌کنند جدا می‌کند چراکه خداوند مردم را برای پذیرش دین اسلام مجبور نکرده و به آن‌ها قدرت انتخاب داده است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه کسانی که به واجبات عمل کرده و محرمات را ترک کنند به سعادت می‌رسند، مطرح کرد: مسلمانان واقعی از دستورات خداوند پیروی کرده و ولایت را بدون هیچ چون‌وچرایی را می‌پذیرند.

وی با بیان اینکه شقاوت قلب کسانی که سقیفه را تشکیل داده بودند تسخیر کرده بود، خاطرنشان کرد: زمانی که امام زمان(عج) ظهور کند وسوسه‌های شیطان نیز به اتمام می‌رسد، حضرت زهرا(س) با قیام در برابر کسانی که منکر ولایت امیرالمؤمنین(ع) شده بودند تمام نقشه‌های شیطان را خراب کردند.

حجت‌الاسلام‌ میرباقری ادامه داد: باقی‌مانده مذهب تشیع به دلیل قیامت حضرت زهرا(س) زیرا کفار در جریان سقیفه تمام مسلمانان را از امیرالمؤمنین(ع) دور کرده بودند.
Share/Save/Bookmark