علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
۱۲
تقریری از کلام اجتماعی استاد میرباقری در کتاب بینش تمدنی
۲۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۹

نوشته حجت الاسلام مهدی‌زاده؛

نویسنده اثر بر این باور است که اگر کسی با این پاذل اعتقادی و بینشی که از سوی حجت الاسلام و المسلمین میرباقری ارائه شده است به خوبی ارتباط برقرار کند، وارد در محیط جبهه علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی شده است و ماموریت عمیق تری از فعالیت جبهه حق را درک کرده است و می تواند با قلب و فکر و عمل خود به آن ملحق ...

 
کتاب «هنر، دین، تجدد» از استاد میرباقری منتشر شد
۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۶

گفتارهایی در مبانی هنر دینی و مدرن؛

این کتاب دارای گفتارهایی از جمله هنر قرآنی، ارزش‌های بومی و هنر هالیوودی، مبانی شعر مذهبی، امکان یا عدم امکان هنر دینی و هنر غیر دینی، فرهنگ و نظام شهرسازی و ... است.

 
کتاب جستاری در مبانی نظری «ولایت فقیه» منتشر شد
۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۱

اثر استاد سید محمدمهدی میرباقری

کتاب «جستاری در مبانی نظری ولایت فقیه» تقریر درس خارج فقه حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدمهدی میرباقری در سال های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ با موضوع «ولایت فقیه» است. این کتاب توسط حجت الاسلام یحیی عبداللهی تقریر گردیده و توسط نشر تمدن نوین اسلامی منتشر شده است.

 
کتاب «نگرشی در مسئله سبک زندگی» منتشر شد
۲۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۷

اثری از استاد میرباقری؛

کتاب «نگرشی در مسئله سبک زندگی» سومین مجموعه از سری کتابک‌های نشر «تمدن نوین اسلامی» شامل گفتارهایی ازحجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی میرباقری که حاصل ترکیب و بازنویسی دو سخنرانی ایشان، که در آبان ۱۳۹۱ و اردیبهشت ۱۳۹۳ ارائه شده است، در موضوع سبک زندگی می باشد.

 
انتشار مجدد کتاب مهندسی تمدن اسلامی؛ موانع و الزامات
۱۹ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۴۳

کتاب مهندسی تمدن اسلامی؛ موانع و الزامات، پژوهشی است در راستای بیداری و هدایت جامعۀ دین­مدار به سوی پی­ ریزی محیط اجتماعی خود براساس آموزه­ های اسلامی

 
۱۲