علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
 
کد مطلب: 555
۴
نوشته حجت الاسلام مهدی‌زاده؛
تقریری از کلام اجتماعی استاد میرباقری در کتاب بینش تمدنی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۹
 
نویسنده اثر بر این باور است که اگر کسی با این پاذل اعتقادی و بینشی که از سوی حجت الاسلام و المسلمین میرباقری ارائه شده است به خوبی ارتباط برقرار کند، وارد در محیط جبهه علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی شده است و ماموریت عمیق تری از فعالیت جبهه حق را درک کرده است و می تواند با قلب و فکر و عمل خود به آن ملحق شود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، کتاب بینش تمدنی نوشته حجت الاسلام حسین مهدی زاده که به ارائه تقریری از کلام اجتماعی حجت الاسلام و المسلمین میرباقری می پردازد، به چاپ دوم رسید.


این کتاب در چندین گفتار با عناوین: جهان‏ نگری توحیدی، حقیقت تشیع، انسان، جامعه، تمدن، تاریخ، کلیاتی پیرامون فلسفه تاریخ شیعی، تعالی رحمانی؛ توسعه شیطانی، جریان‏ های فعال اجتماعی در جهان اسلام، نظام اجتماعی مبتنی بر ولایت فقیه، مأموریت امروز جبهه حق؛ «تمدن نوین اسلامی»، قصد داشته است تقریری از اندیشه حجت‏ الاسلام‏ و المسلمین سید محمد مهدی میرباقری ارائه کند.


نگارنده در این کتاب تلاش کرده است تا تصویری از منظومه اعتقادات اجتماعی مبتنی بر اندیشه استاد میرباقری ارائه کند. درختواره ای که ریشه های آن در توحید و شاخه و برگهای آن تا وقایع و پدیده های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی پیرامون ما در عصر کنونی کشیده می شود. آنچه این کتاب را از دیگر کتب کلامی متمایز می سازد همین مساله است که کلام، دفاع از اعتقادات بریده از تحولات عصر جدید تلقی نشده و برعکس، مخاطب را در موقعیت درک جهان پیرامون و تعیین وضعیت خود نسبت به آن قرار می دهد. این کتاب بیش از همه برای دانشجویان و طلاب جوان می تواند مفید و جذاب باشد و آنان را به بینشی تمدنی نزدیک سازد.

این کتاب را «نشر تمدن نوین» با همراهی «انتشارات کتاب فردا» در ۲۴۸ صفحه به قیمت ۱۰۰ هزار ریال منتشر کرده است. علاقه مندان به تهیه این کتاب با تخفیف ۱۰درصد می توانند از طریق تماس با مرکز پخش تمدن نوین به شماره ۳۷۸۳۱۶۱۶-۰۲۵ و ۰۹۱۰۴۶۴۶۲۱۲ و یا از طریق فروشگاه مجازی BookRoom.ir به صورت اینترنتی خرید نموده و کتاب را از طریق پست دریافت نمایند.
101
مولف : حسین مهدیزاده
Share/Save/Bookmark
 


طلبه
۱۳۹۳-۰۷-۲۳ ۱۱:۵۰:۱۹
چه عجب!
بالاخره یه کتاب از اندیشه آقای میرباقری تقریر شد!!!
بخونیم تا ببینیم ایشون چی می فرمایند.
ممنون از اطلاع رسانی (235)
 
۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۱۹:۳۶:۲۴
کاش آقا یا خام طلبه ابیاتشان هم درباره استادی چون آیت الله میرباقری ادبیات بهتری بود (317)
 
دانشجو
۱۳۹۳-۱۰-۰۲ ۱۹:۲۸:۳۵
سلام.
متشکر از اطلاع رسانی.
متن چند مشکل تایپی داره که کاش اصلاح بشه! (243)
 
سيداميرحسين كمالي تقوي
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۱:۰۲:۳۴
اقاي مهديزاده دست شمادرد نكنه بسيار تقرير دلچسبي است هر كس مقداري باادبيات اقاي ميرباقري اشنا باشد متوجه اين هوشياري جنابعالي ميگردد (326)