علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
کد مطلب: 913
حجت الاسلام علیرضا پیروزمند، قائم مقام فرهنگستان علوم اسلامی:
مسئولین در پذیرش و اجرای سند ۲۰۳۰ نه صداقت اعتراف داشتند نه شجاعت عذرخواهی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۲
 
«پروژه نفوذ فرهنگی به وسیله این سند اتفاق می‌افتد، یعنی راه تسلط کفار بر مسلمانان با این سند هموار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، حجت الاسلام علیرضا پیروزمند، قائم مقام فرهنگستان علوم اسلامی در گفت وگو با مساجدنیوز، سند ۲۰۳۰را یکی از مصادیق بارز عدم توجه به قاعده نفی سبیل کفار بر مسلمین و از مصادیق بارز پروژه نفوذ فرهنگی خواند و گفت:
«پروژه نفوذ فرهنگی به وسیله این سند اتفاق می‌افتد، یعنی راه تسلط کفار بر مسلمانان با این سند هموار می‌شود، به این طریق که در ارزش ها و مفاهیم اسلامی تصرف می‌شود و شما را به عقب نشینی وامی‌دارد و می‌گوید شما باید از حقوق بشر جهانی دفاع کنید، باید خودتان را در حوزه شهروند جهانی تعریف و استانداردسازی کنید».
وی ادامه داد:
«چند وزیر ازجمله وزیر آموزش و پرورش، وزیر صنعت و معدن و معاونت علمی ریاست جمهوری و مسئولین ذی ربط دیگر هم حضور داشتند، از بیستم خرداد این بیست کارگروه و کارگروه اجرایی شکل گرفته است و بعد در شهریور ماه از هیئت دولت برای اجرایی سازی سند ملی آموزش مصوبه گرفته اند، حال اینکه هیچ کشوری در دنیا برای اجراء کردن چنین سندی از دولت خودش مصوبه نمی گیرد و این را تبدیل به یک سند قانونی نمی کند و نکرده است، چون این نوع اسناد به خلاف کنوانسیون ها، در مدار تصویب خواهی قانونی قرار نمی گیرد».
این استاد حوزه با تأکید بر این که سند تحول آموزش و پرورش الزام آوراست یا نیست؟ خاطرنشان کرد: «ابلاغیه رسمی، یک مرجع رسمی در کشور هست یا نیست؟ می گویند سند ۲۰۳۰ الزام آور نیست، ولی چرا با این سرعت زمانی– یعنی شش ماه – آن راعملیاتی کرده اند، رفته اند برای آن مصوبه هیئت وزیران گرفته اند، و حال اینکه بنابر نظر مطلعین، هیچ کشوری نمی آید با این سند، دست خودش را ببندد و این سند را که به قول آقایان الزام آور نیست برای خودش الزام آور کند.از نظر شکلی و مدیریتی این اتفاق افتاده است».
وی ادامه داد:
«سند ۲۰۳۰ در ارزش ها و مفاهیم شما تصرف می‌کند و شما را به عقب نشینی وامی دارد. می ‌گوید به عبارتی شما باید از حقوق بشر جهانی دفاع کنید، باید خودتان را از حوزه شهروند جهانی تعریف و استانداردسازی کنید، دیگر حق ندارید که بگویید من مسلمانم و اسلام به من چنین دستوری را داده است، دستور محاربه با کفار را در یک شرایطی داده است».
حجت الاسلام پیروزمند یادآور شد:
«البته اخیراً دولت اجرای این سند را معلق کردند ولی این کافی نیست، سؤال ما این است که شما می دانستید که در درون این سند چه اتفاق محتوایی رخ می دهد و نفوذ فرهنگی و لیبرالیسم فرهنگی به شکل قانونی دارد در کشور ترویج می شود؟ یا نمی دانستید؟ اگر نمی دانستید، بنابراین صلاحیت تصویب، تنظیم و اجرای چنین سندهایی را ندارید، اگر می دانستید، معلوم می شود که تفکر شما این است که کشور تا فرهنگ مذهبی درآن تضعیف نشود و خودش را به فرهنگ جهانی با قرائت آمریکایی نرساند، به توسعه پایدار دست پیدا نمی کند، اگر این اعتقاد را دارید با صراحت و شفافیت بگویید که ما این اعتقاد را داریم، اگر اعتقادتان این نیست و دو کارشناس زیرک کلاه سرتان گذاشته اند، بیایید رسماً اعلام کنید اعتقاد ما این نیست و از ملّت عذرخواهی کنید».
وی بیان داشت:
«شما به چه حقی و به چه حجّتی ظرفیت های جمهوری اسلامی را در اختیار تربیت شهروند جهانی با قرائت آمریکایی قرار می دهید؟ بیایید عذرخواهی کنید تا مردم بفهمند که متوجه نشدید و صداقت خودتان را در این تعصّب دینی و مذهبی نشان دهید».
Share/Save/Bookmark