علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
کد مطلب: 1012
رییس فرهنگستان علوم اسلامی:
اشک بر مصائب امام حسین پاک کننده گناهان است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳
 
آیت الله میرباقری با بیان اینکه اشک بر مصائب امام حسین(ع)، پاک کننده گناهان است، گفت: باید تلاش کنیم تا در هر عاشورا یک قدم به امام حسین(ع) نزدیک شویم.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، به نقل از رسا، آیت الله سید محمدمهدی میرباقری در مراسم قرائت دعای توسل که شب گذشته در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه در غدیر باب امامت و هدایت به روی جامعه انسانی گشوده شد، گفت: نعمت امامت و ولایت بزرگترین نعمت الهی بود که از سوی خداوند به ما عطا شده است.

نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه شریفه «لتسئلن یومئذٍ عن النعیم» اظهار داشت: امام رضا(ع) در توضیح این آیه فرموده اند مراد از واژه «نعیم»، ولایت ما اهل بیت(ع) است.

وی ادامه داد: با وجود امام معصوم(ع) حجت برای همگان تمام شده است و دیگر عذری از مردم پذیرفته نخواهد شد؛ کسی که امام معصوم(ع) را نشناسد، راه خداشناسی بر روی او باز نخواهد شد.

آیت الله میرباقری با بیان اینکه راه خداشناسی با وجود امام معصوم(ع) باز شده است، عنوان کرد: روز قیامت 50 موقف دارد و در موقفی هزار سؤال از انسان پرسیده می شود؛ انسان هایی که در مسیر امام معصوم(ع) قدم برداشته اند در پاسخ به سؤالات می گویند «ما هر چه داشته ایم در راستای امام معصوم(ع) به کار گرفته ایم».

رییس فرهنگستان علوم اسلامی خاطرنشان کرد: کسی که در مدار امام معصوم(ع) حرکت کند قلب، رأی و یاری اش در خدمت امام زمان(عج) قرار می گیرد؛ با عقل و حس به تنهایی نمی توان به خداوند رسید، چراکه تنها راه رسیدن به معرفت خداوند، امام معصوم(ع) است.

وی افزود: انسدادی که یک جریان انحرافی بعد از پیامبر اسلام(ص) بر سر راه ولایت امیرمؤمنان(ع) به وجود آورد سبب شد تا مردم در یک حجاب ظلمانی قرار گیرند و از نعمت امام معصوم(ع) محروم شوند؛ بنابراین پویایی عالم و نورانیت حقیقی آن مبتنی بر وجود حجت خدا بر روی زمین است.

آیت الله میرباقری با اشاره به اینکه امام حسین(ع) با قیام خودشان پرده از حجاب ظلمانی طاغوت برداشتند، ابراز داشت: اگر عاشورا نبود، همه ما تا ابد در ظلماتی که بنی امیه برای مردم درست کرده بودند، باقی می ماندیم.

نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: باید سعی داشته باشیم تا عاشورای هر سال نسبت به عاشورای سال قبل از آن به لحاظ معنوی رشد کنیم؛ در ایام عاشورا باب هدایت به سوی ما گشوده می شود، بنابراین باید از فضای حیرت و ظلمتی که در دنیا گسترش پیدا کرده است به نسیم رحمت عاشورا که هر سال می وزد، برسیم.

وی در پایان با بیان اینکه اشک بر مصائب امام حسین(ع)، پاک کننده گناهان است، بیان کرد: باید تلاش کنیم تا در هر عاشورا یک قدم به امام حسین(ع) نزدیک شویم، چون اگر به ایشان وصل شویم به یقین متصل به امام زمان(ع) خواهیم شد.
Share/Save/Bookmark