علم دینی
آنچه در این پرونده میخوانید دیدگاه صاحب نظران فرهنگستان علوم اسلامی قم در رابطه ی دین و علم می باشد.
 
 
 
کد مطلب: 1010
آیت الله میرباقری:
امام معصوم؛ راه رسیدن به خدا/ قبولی تمامی اعمال در گرو ولایت است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۳
 
آیت الله میرباقری گفت: راه رسیدن به خدا امام معصوم است و قبولی تمامی اعمال ما در گرو قبولی ولایت ائمه معصومین است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، به نقل از مهر، همایش بزرگ بصیرت عاشورائی ویژه مبلغین اعزامی محرم الحرام، ‌در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی امامزاده شاه سید علی(ع) قم و با سخنرانی استاد میرباقری برگزار شد.

دراین همایش که با حضور مبلغین اعزامی از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد ، آیت الله میرباقری با اشاره به ماه محرم الحرام و وظیفه سنگین مبلغین در این ماه گفت: راه رسیدن به خدا امام معصوم است و قبولی تمامی اعمال ما در گرو قبولی ولایت ائمه معصومین سلام الله می باشد.

وی با اشاره به اینکه در صورت جدا شدن مردم از امام، فساد جامعه را فرا میگیرد افزود: امام حسین علیه السلام مصداق اتم امر معروف و نهی از منکر را انجام دادند چون امر به معروف یعنی اقامه ولایت و نهی از منکر یعنی مقابله با ولایت باطل و احیای ولایت حق. که اگر این حرکت امام علیه السلام نبود اثری از دین مبین اسلام برجای نمی ماند و جامعه رو به تباهی و جاهلیت می رفت.

میرباقری با اشاره به روایت ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه گفت: مردم را باید به عاشورا گره زد و کسی که خودش را به عاشورا گره نزده و به نور نرسیده نمی تواند مردم را هدایت کند و اگر توانستیم کسی را به سفینه النجاه برسانیم، هنر کرده ایم و اگر دلی به سفینه النجاه گره خورد خودش راه خودش را پیدا میکند و به چشمه لایزال الهی می رسد.

وی در ادامه افزود: اگر کسی متصل به سفینه النجاه شد و به او حق دستگیری دادند می شود منجی و سرچشمه حیات.

میرباقری درانتها با اشاره به آیه «فی بیوت اذن الله ان ترفع و یذکر فیها اسمه» بارگاه ملکوتی امامزادگان را مصداق بارز این بیوت و این آیه شمرد.
Share/Save/Bookmark